پماد آنتی هموروئید

پماد آنتی هموروئید،موارد مصرف،عوارض و نکات مهم در رابطه با مصرف آن

هموروئید یا بواسیر یکی از بیماری های شایع مقعدی است، پیش بینی می شود، هموروئید از هر دو نفر یک نفر را درگیر نماید. این بیماری موجب تورم عروق در این ناحیه شده و درد زیادی را به همراه دارد. این بیماری علائم دیگری مانند خونریزی، التهاب و … را نیز در پی دارد. بسیاری از افراد به دنبال راه حل هایی برای درمان هموروئید هستند که بتوانند آن را در کمترین زمان ممکن درمان نمایند. این عارضه بسته به میزان پیشرفت و مرحله بیماری شامل درمان های مختلفی می شود، اما به یاد داشته باشید حتی اگر با راه حل های اولیه علائم شما تسکین یابد باز هم درمان قطعی انجام نشده و نیاز به روش های تهاجمی برای درمان قطعی است. یکی از درمان های اولیه هموروئید استفاده از پماد آنتی هموروئید است. استفاده از این پماد موجب می شود علائم بیماری به سرعت رفع شوند. این دارو دارای خواص قابض، ضددرد و ضد التهاب در نتیجه استفاده از آن می تواند به سرعت علائمی مانند درد، التهاب، تورم و حتی خارش و سوزش مقعد را نیز از بین ببرد.

موارد مصرف پماد آنتی هموروئید

همان طور که ذکر کردیم این پماد اثرات مختلفی را برای به بدن به همراه دارد، از همین روی در درمان بسیاری از بیماری ها مفید است. از جمله بیماری هایی که با استفاده از این پماد بهبود می یابند، می توانیم به این موارد اشاره کنیم :

  • درمان عارضه های مقعدی نظیر هموروئید، شقاق، فیستول
  • التهاب راست روده
  • خارش اطراف مقعد

عوارض جانبی

استفاده از این پماد به جز در مواردی که بیش از اندازه مصرف شود، عوارض جانبی را به دنبال ندارد. از همین روی لازم است استفاده از این پماد مطابق نظر پزشک و میزان تعیین کرده وی باشد. برخی از عوارضی که در اثر استفاده بیش از اندازه این پماد ایجاد می شود، به این شرح است :

نکاتی در رابطه با مصرف پماد آنتی هموروئید

آنتی هموروئیداز این دارو می توان دو نوبت در روز یک بار صبح و یک بار شب استفاده نمود. بهترین زمان بعد از اجابت مزاج است.
دوره مصرف این دارو 7 طی روز تعیین شده است و بعد از آن، باید مصرف دارو را قطع نمایید.
قبل از مصرف حتماً با پزشک مشورت نمایید. این مورد در رابطه با زنان باردار و شیرده ضروری است.
برای استفاده از این پماد نیاز به اپلیکاتور مخصوص است و باید قبل و بعد از مصرف دارو اپلیکاتور را با آب و صابون بشویید.
مصرف این دارو برای مبتلایان به ضایعات ویروسی و قارچی، عفونت های ثانویه مقعد و ضایعات سلی مقعد ممنوع است.
در صورتی که مصرف یک نوبت از دارو را فراموش کردید، اگر زمان زیادی نگذشته استفاده نمایید ولی اگر زمان زیادی گذشته نیازی به استفاده دو برابر از دارو در نوبت بعدی نیست.
این پماد را در دمای اطاق و به دور از دسترس اطفال قرار دهید.
جهت نتیجه گیری بهتر می توانید همزمان با مصرف این دارو رژیم غذایی خود را اصلاح نموده و مصرف فیبر را به آن بیافزاید، افزایش مقدار مصرف آب نیز در درمان موثر است.

2 دیدگاه دربارهٔ «پماد آنتی هموروئید،موارد مصرف،عوارض و نکات مهم در رابطه با مصرف آن»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا