تصاویر و عکس کیست مویی

عکس کیست مویی

کیست مویی یکی از انواع بیماری های مقعدی است، که در قسمت بالای مقعد و زیر کمر ایجاد می شود. همان طور که در عکس کیست مویی مشاهده می کنید، این کیست حاصل برگشت فولیکول مو به داخل پوست و رشد آن در قسمت داخلی پوست است، در نتیجه آن کیسه ای حاوی مو ایجاد شده که نواحی اطراف آن ملتهب و قرمز رنگ است. این کیسه حاوی مو، کیست مویی یا سینوس پیلونیدال نام دارد.

بیشتر بخوانید: بهترین دکتر و متخصص جراحی کیست مویی در تهران کیست

عکس کیست مویی

برگشت مو به داخل پوست نه تنها موجب رشد آن در داخل پوست می شود، بلکه تجمع عفونت در این کیست را نیز به همراه دارد. در نتیجه از علائمی که کیست مویی به همراه دارد، می توانیم به تورم، قرمزی، عفونت، درد، سوزش و خارش اشاره کنیم.

علت دقیقی را نمی توان برای این بیماری عنوان نمود، اما عواملی وجود دارند که تاثیر بسزایی در فراهم آوردن شرایط  یا زمینه لازم برای بروز این بیماری دارند:

چاقی، نشستن های طولانی مدت، سایش پوست با لباس های تنگ، موهای ضخیم و پرپشت و … همگی از عواملی هستند که ریسک ابتلا به کیست مویی را افزایش می دهند. کیست مویی با روش های مختلفی تهاجمی مثل عمل جراحی کیست مویی باز، لیزر کیست مویی، تزریق فنول و… قابل درمان است، اما استفاده از روش های خانگی تنها در بهبود عفونت نواحی اطراف کیست تاثیرگذار خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا