برای درمان بواسیر به چه پزشکی مراجعه کنیم،زمان مراجعه و سوالات مهم

پزشک هموروئید

بواسیر یا هموروئید یکی از بیماری های دردناک و بسیار شایع ناحیه ی مقعد است که در اثر وارد آمدن فشار به این ناحیه ایجاد شده، و موجب التهاب و تورم در عروق ناحیه مقعد می گردد. زمان مراجعه به متخصص در روند بهبودی این بیماری بسیاری موثر است زیرا که هر چه زمان بیشتری از بروز این بیماری بگذرد درمان آن با مشکل مواجه می شود از طرفی بسیاری از افراد  به سبب خجالت و یا ترس، ازمراجعه به پزشک و درمان بواسیر خود واهمه دارند باید بگوییم افرادی که خودشان باعث می شوند معالجه بیماری به تعویق بیفتد، موجب می شوند روند مداوا بسیار گسترده شود پس به این افراد توصیه می کنیم هرچه سریع تر جهت بهبودی بیماری خود اقدام نمایند.

پزشک متخصص بواسیر یا دکتر هموروئید کیست؟

برای درمان هموروئید لازم است به جراح عمومی و یا  جراح متخصص دستگاه گوارش مراجعه نمایید، تا بیماری و نوع آن در شما تایید شود، سپس شما می توانید مشاوره های درمانی لازم را از دکتر خود بگیرید، دکتر هموروئید  با توجه به مرحله ای که بیماری در آن قرار دارد، به شما راهکار های درمانی مختلفی را پیشنهاد خواهد نمود.

زمان مراجعه به پزشک در هنگام ابتلا به بواسیر

بهترین زمان برای مراجعه به پزشک برای درمان بواسیر زمانی است که اولین نشانه های این بیماری از جمله درد و سوزش بروز می کنند، همچنین یکی دیگر از نشانه های هموروئید خونریزی است که در صورت مشاهده آن لازم است در اسرع وقت به متخصص مراجعه نمایید زیرا این خونریزی می تواند ناشی از علل دیگری نیز ایجاد شود. با مراجعه به  کلینیک، پزشک توسط وسیله ای به نام آناسکوپ داخل مقعد را می بیند و می تواند به راحتی این بیماری را در شما تایید نماید.

سوالاتی که باید از پزشک بپرسید ؟

برخی از مهمترین سوالاتی که لازم است با مراجعه به پزشک بپرسید به این شرح است:

  • هموروئید من چه زمانی درمان می شود؟
  • بهترین راهکار مداوای بواسیر کدام است؟
  • مراقبت های پس از انجام روش های درمانی چیست؟
  • بهترین رژیم غذایی در طول درمان بواسیر؟
  • آیا استفاده از روش های سنتی در طول روند درمان بیماری موثر است؟
  • راهکار های پیشگیری از هموروئید  کدام است؟
  • چگونه سریعتر بیماری بواسیر را درمان کنم ؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا